• Projekt Dom Granatowy G2 - Render 2
  • Projekt Dom Granatowy G2 - Render 1
  • Projekt Dom Granatowy G2 - Elewacja przednia
  • Projekt Dom Granatowy G2 - Elewacja tylna
  • Projekt Dom Granatowy G2 - Elewacja boczna 1
  • Projekt Dom Granatowy G2 - Elewacja boczna 2
Projekt Dom Granatowy G2 - Render 2 Projekt Dom Granatowy G2 - Render 1 Projekt Dom Granatowy G2 - Elewacja przednia Projekt Dom Granatowy G2 - Elewacja tylna Projekt Dom Granatowy G2 - Elewacja boczna 1 Projekt Dom Granatowy G2 - Elewacja boczna 2

Dom Granatowy G2

Opis projektu

Dom Granatowy G2 to parterowy budynek o współczesnej formie z poddaszem użytkowym oraz garażem dwustanowiskowym. Zaprojektowany został dla rodziny aktywnie spędzającej czas wolny we własnym gronie.

Układ parteru założony na rzucie dwóch prostokątów podzielono na strefy dzienną i gospodarczą. Połączono je ze sobą przewiązką, w skład której wchodzi wiatrołap i garderobą na okrycia wierzchnie. W skrzydle gospodarczym umiejscowiono garaż dwustanowiskowy, dostępne z niego pomieszczenie kotłowni oraz składzik na sprzęty ogrodowe i narzędzia, który posiada dodatkowe drzwi zewnętrzne. W drugiej części zlokalizowano obszerny i dobrze doświetlony salon, oddzielony kominkiem od sąsiadującej jadalni, kuchni ze spiżarnią oraz małej toalety. Na zamknięciu tego układu zaprojektowano duży, w części zadaszony taras, z którego korzystać można również w pochmurne dni. Z przestrzeni dziennej na poddasze prowadzi klatka schodowa znajdująca się tuż przy wiatrołapie.

Strefę nocną zlokalizowaną na poddaszu tworzą szeroki, doświetlony korytarz, do którego przylegają dwa pokoje dziecięce oraz duża łazienka i pralnia. Dodatkowo, na zamknięciu korytarza umiejscowiono strefę sypialni głównej z należącymi do niej garderobą oraz łazienką z oknem. Przestrzeń ta doskonale sprzyja wyciszeniu.

Nie tylko dobrze zaprojektowany układ funkcjonalny, ale również współczesna bryła budynku stanowią o jego ponadczasowym charakterze.

Rzut parteru

Projekt Dom Granatowy G2 - Rzut parteru

Rzut poddasza

Projekt Dom Granatowy G2 - Rzut poddasza

Działka

Projekt Dom Granatowy G2 - Działka

Komentarze